Slajd 1
Slajd 2
Slajd 4
Slajd 5

W czwartek 28 listopada w budynku modernizowanego basenu Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak zorganizował briefing prasowy. W spotkaniu wzięły udział wszystkie zainteresowane tematem ostródzkie media a także przedstawiciele Telewizji Polskiej. Po wstępnym, wizualnym zapoznaniu się ze stanem infrastruktury na ostródzkim basenie Burmistrz Michalak przedstawił sytuację, jaka panuje obecnie w obiekcie.

 

-Na chwilę obecną mogę jedynie powiedzieć, że otworzymy basen nie wcześniej, niż za kilka tygodni. Sami widzicie Państwo jaki jest bieżący postęp prac i ile jeszcze nakładów pracy wymaga modernizacja. Szczerze mówiąc jestem negatywnie zaskoczony tym, co zastałem na obiekcie. Na pewno musimy przeanalizować to, co tu zastaliśmy i podjąć adekwatne decyzje co do tego, jakie działania uruchomimy w najbliższej przyszłości. Na pewno nie pozwolę na to, by otworzyć basen niekompletny i niegotowy na przyjęcie naszych mieszkańców i gości. Wymagam i będę dążył do tego, aby prace zostały przeprowadzone kompletnie i profesjonalnie. Proszę Państwa jeszcze o kilka tygodni cierpliwości, na pewno będziemy informować opinię publiczną na bieżąco o postępach prac – powiedział do licznie zgromadzonych dziennikarzy Zbigniew Michalak.

 

Obecny podczas briefingu przedstawiciel wykonawcy, tłumacząc się brakiem upoważnienia do wypowiedzi dla mediów, nie chciał przedstawić stanu bieżących prac.

 

Dzisiejsze spotkanie z mediami było pierwszym z zapowiedzianych briefingów w miejscach, w których realizowane są miejskie inwestycje. Wszędzie tam, gdzie samorząd miejski zleca wykonywanie wszelkiego rodzaju prac będą zwoływane spotkania z przedstawicielami mediów, dzięki czemu opinia publiczna będzie informowana na bieżąco o aktualnym etapie poszczególnych inwestycji. Dzięki temu mieszkańcy Ostródy będą mogli nie tylko przeczytać o interesujących ich sprawach, ale również przekonać się o tym wizualnie – za pomocą uwiecznionych na nagraniach i zdjęciach materiałów. Kolejne spotkania przewidywane są jeszcze w roku bieżącym, o czym będziemy informować na bieżąco na oficjalnych kanałach komunikacyjnych miasta Ostróda, a także za pośrednictwem mediów.

Pozostałe zdjęcia