Slajd 1
Slajd 2
Slajd 4
Slajd 5

Serdecznie zapraszamy na finałową Galę Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodlełości.

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który po raz pierwszy został wykonany 2 maja 2018 roku w Dniu Święta Flagi w Łazienkach Królewskich, jest prezentacją polskich pieśni, które w znacznej części pretendowały do roli hymnu narodowego.

Pieśni te oraz tańce polskie są świadectwem historii narodu. Krzepiły polskich nauczycieli i wychowawców oraz działaczy niepodległościowych.

Dodawały sił żołnierzom, powstańcom, legionistom, były sygnałem i zawołaniem bojowym. W myśl hasła „Bóg, Honor i Ojczyzna”, jednoczyły i umacniały polskie rodziny i środowiska. Dzięki tym utworom naród polski w trudnych czasach niewoli zachowywał swą tożsamość.

2 czerwca 1991 roku w czasie spotkania z Wojskiem Polskim, Papież Jan Paweł II mówił: „Historia świadczy o tym, że Polacy byli zawsze narodem rycerskim. Nie szukali wojny, nie prowadzili na ogół wojen zaborczych, ale musieli bohatersko walczyć w obronie wolności i niepodległości”. Dodajmy, że również w obronie kultury.

W koncercie zaprezentowane zostały pieśni uroczyste, o głębokiej wymowie i roli, które „stoją na straży pamiątek kościoła”, od czasów najdawniejszych – od Bogurodzicy idąc przez wszystkie okresy naszych dziejów po czasy nam współczesne.

"Z POLSKĄ PIEŚNIĄ I TAŃCEM PRZEZ WIEKI" - koncert galowy

Hala OCSiR, ul. Kościuszki 22a, 8 grudnia 2018 ( sobota ), godz. 16.00, wstęp bezpłatnySCENARIUSZ I KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE:

płk Paweł Lewandowski

KIEROWNICTWO MUZYCZNE:

Mirosław Racewicz

REŻYSERIA I CHOREOGRAFIA:

Bernadetta Wojdat-Sujkowska

KIEROWNICTWO TECHNICZNE:

Krzysztof Stoiński

PRZYGOTOWANIE CHÓRU:

Paweł Szkop

DYRYGENCI:

Piotr Racewicz, Tomasz LabuńWYKONAWCY:

Soliści: Monika Chodyna, Elżbieta Górnicka, Natalia Kaczorowska, Julia Nowicka, Anna Potyrała-Listwon, Mariusz Borzyszkowski, Jan Kierdelewicz, Roman Kogut, Wiktor Szymonowicz, Andrzej Wiśniewski,
Męski kwintet wokalny ”Why Not”: Arkadiusz Lenarcik, Grzegorz Soja, Zbigniew Witkowski, Jarosław Wołoch, Grzegorz Zmysłowski,
Chór,
Balet,
Orkiestra symfoniczna

Informacje ze strony www.rzawp.pl