Slajd 1
Slajd 2
Slajd 4
Slajd 5


Już w najbliższym tygodniu nad Ostródę nadciągnie najbardziej niezwykły front atmosferyczny w roku – słyszymy w komunikatach pogodowych. Jak alarmują synoptycy, przez cztery dni w Perle Mazur zapanuje nadzwyczaj gorąca atmosfera, spadnie też deszcz pozytywnych wibracji. - Powieje również silny i ciepły wiatr prosto znad Jamajki – dodają specjaliści.

Takie anomalie pogodowe występują w Ostródzie regularnie, raz do roku. Epicentrum tej wyjątkowej atmosfery spodziewane jest od piątku do niedzieli (12-14 lipca) w terenach byłej jednostki wojskowej, tak zwanych „Czerwonych Koszarach”. Pierwsze oznaki zmiany pogody nastąpią jednak już dzień wcześniej, w czwartek (11 lipca) w okolicach amfiteatru nad Jeziorem Drwęckim.

- Silny front nie będzie w żaden sposób zagrażał życiu i zdrowiu mieszkańców – uspokajają meteorolodzy. – Taka pogoda sprzyja ładowaniu akumulatorów i pozwala na bardzo aktywny wypoczynek od rana do późnych godzin wieczornych – dodają. – Prosimy nie zostawać w domach i spędzić ten wyjątkowy czas na terenach najbardziej zagrożonych „Jamajską burzą” – apelują.

Jak udało nam się ustalić, zmiana pogody ma związek z odbywającym się rokrocznie w naszym mieście Ostróda Reggae Festival. To już 19 edycja tej imprezy, która przynosi na Mazury podobne anomalie pogodowe już od 2000 roku. Organizatorzy ORF zapewniają jednak, że nie ma się czego obawiać. – Ostródzianie mogą być spokojni, co prawda spodziewamy się huraganu kolorowych barw, jednak będzie to zjawisko jak najbardziej pożądane – mówi Piotr Kolaj, który jest głównym sprawcą sprowadzenia na Mazury Zachodnie pogody wprost z Jamajki. – Grad muzycznych inspiracji i emocji, który zjawi się nad Ostródą ma właściwości oczyszczające, jest dla zmęczonego ciężkim rokiem słuchacza niczym ulewa dla pustyni – porównuje.

Podobnego zdania na temat przyszłotygodniowych wydarzeń jest Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak. – Zbadaliśmy ten temat i doszliśmy do wniosku, że jedynym skutecznym rozwiązaniem w trakcie nadchodzącego tygodnia jest dać się porwać zbliżającej się burzy – mówi. – Apelujemy jedynie o pozostawienie w domach smutków i trosk oraz wszelkich problemów, które mogą być niepotrzebnym ciężarem w trakcie doskonałej zabawy na ORF. Pamiętacie Państwo, jak będąc dziećmi skakaliście po kałużach i jaką Wam to sprawiało radość? Podobne odczucia będzie niosła ze sobą „Jamajska burza”, której się spodziewamy – tłumaczy Burmistrz Zbigniew Michalak.

Jak czytamy w relacjach ekspertów, nie ma potrzeby obawiać się gigantycznych porywów pozytywnych wibracji, jakie zgotuje nam pogoda w najbliższym tygodniu. Warto zabrać z domu filtr z uśmiechem, okulary przeciwsłoneczne z radością i parasol na wszystkie troski a potem udać się na Ostróda Reggae Festival 2019! Do zobaczenia w Ostródzie!