Slajd 1
Slajd 2
Slajd 4
Slajd 5

Urząd Miejski w Ostródzie oraz Centrum Kultury w Ostródzie zapraszają na uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ostródzkie uroczystości upamiętniające Konstytucję 3 Maja tradycyjnie rozpoczną się mszą świętą w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 10.30. Tuż po mszy poczty sztandarowe, oficjalne delegacje samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, szkół oraz mieszkańcy przejdą pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie zostaną złożone kwiaty.

Po uroczystościach pod pomnikiem, na bulwarze jeziora Drwęckiego odbędzie się Ostródzki Piknik Rodzinny pod Patronatem Burmistrza Ostródy, gdzie na wszystkie przybyłe rodziny czekać będzie mnóstwo darmowych atrakcji. Będzie można skorzystać z trampolin, zjeżdżalni, dmuchańców, spotkać baśniowe postaci, a także przejechać się na kucyku.

Urząd Miejski dofinansował rejsy spacerowe po jeziorze Drwęckim, dzięki czemu będzie można w promocyjnej cenie skorzystać z oferty Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej i popłynąć w rejs po jeziorze Drwęckim. Na głodnych ekstremalnych wrażeń czekać będzie również wyciąg do nart wodnych, który podczas majówki inauguruje swoją tegoroczną działalność.

O godzinie 17.00 w Sali Reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbędzie się koncert galowy „Moja Polska 3M, Maj, Miłość, Muzyka”, który zwieńczy ostródzkie obchody 3-majowe.

 

Zapraszamy.