Slajd 1
Slajd 2
Slajd 4
Slajd 5

 

Już od 1 sierpnia, w związku z rozpoczynającym się 1 października 2017 r. nowym okresem świadczeniowym, osoby ubiegające się po raz pierwszy oraz pobierające w poprzednim roku świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500 +”, mogą składać wnioski bezpośrednio w gminie będącej miejscem zamieszkania osobiście, listownie lub przez internet.

Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie ( woj. warmińsko-mazurskie ) odwiedziła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, która zapoznała się ze standardami pracy w punktach obsługujących świadczeniobiorców.

O tym, jak w Ostródzie realizowany jest Program 500 + minister Elżbieta Rafalska rozmawiała z Burmistrzem Ostródy Czesławem Najmowiczem, dyrektorem MOPS w Ostródzie Kazimierzem Wosiek oraz z pracownikami i petentami.

Podczas briefiengu prasowego Minister Elżbieta Rafalska przedstawiała również założenia programu „Rodzina 500 +”, a także odpowiadsała na pytania dziennikarzy dotyczące wszelkich zmian i planów rządowych w polityce prorodzinnej.

 

Wszelkie informacje nt. funkcjonowania programu „Rodzina 500 +” znajdują się na stronie: http://www.mpips.gov.pl/ a także na www.mops.ostroda.pl .

 

 

Źródło: Warmińsko—Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie/Urząd Miejski w Ostródzie

 

Pozostałe zdjęcia