Slajd 1
Slajd 2
Slajd 4
Slajd 5

Największy spektakl ogniowy w Europie, Fire Space w malowniczej scenerii ostródzkiego zamku a także wielka Gala kuglarska to główne punkty tegorocznej XII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie.Festiwal Ognia to najstarsza oraz największa impreza ogniowa w Polsce, która organizowana jest przez grupę eXodus. Zrzesza ona nie tylko ludzi zajmujących się artystycznym wykorzystaniem ognia ale także wszelkich maniaków kuglarstwa i dziedzin pokrewnych – stąd też po pewnym czasie Festiwal Ognia stał się Festiwalem Ognia i Kuglarstwa.

Ponad 200 uczestników gwarantuje wysokim poziom oraz niezapomniane efekty wizualne i artystyczne. Samorząd Miasta Ostróda aktywnie i w znaczącym stopniu wsparł organizację tegorocznej edycji. Serdecznie polecamy i zapraszamy!Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Ostróda

 

Program XII Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie:17 sierpnia 2017 (czwartek) - Fire Space - ognista otwarta scena dla uczestników festiwalu.
godz. 20.30 - podzamcze na ul. Mickiewicza 22.

18 sierpnia 2017 (piątek) - Finał - ogniste widowisko przygotowane przez uczestników festiwalu, największy spektakl ogniowo/artystyczny w Europie!
godz. 21:00 - plac przed Starostwem na ul. Jana III Sobieskiego 5.

19 sierpnia 2017 (sobota) - Gala kuglarska!
godz. 17:00 - Amfiteatr w Ostródzie, ul. Mickiewicza 17A.

Wstęp na wszystkie atrakcje dla publiczności jest darmowy!