Slajd 1
Slajd 2
Slajd 4
Slajd 5

Koncerty zespołów Moskwa, Akustik, Chi Cha, Strefa Rodzinna, kąpiel morsów, sztafeta WOŚP, mecz w siatkonogę piłkarzy i siatkarzy, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Pakiet Startowy nr 1 Ostródzkiego Półmaratonu, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie.

Ostróda jak co roku bierze czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bieżącym roku zbierane będą środki na zakup urządzeń medycznych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Miłośników biegów zapraszamy na Sztafetę WOŚP. Każdy będzie mógł przebiec kółko trasą nabrzeże Jez. Drwęckiego, chodnik przy ul. Mickiewicza, Amfiteatr i wspomóc WOŚP dowolnym datkiem. Pokazową kąpiel w Jez. Drwęckim przy amfiteatrze zaprezentują również ostródzkie morsy z Ostródzkiego Klubu Zmarźlak, z którymi będzie również spróbować swoich sił w zimnej wodzie. W amfiteatrze będą również: loteria fantowa, podstawowe badania medyczne (ciśnienie, cukier itp.), zabiegi kosmetyczne, gorąca grochówka, kawa, herbata, napoje, ciasto.

Całość zakończy Światełko do Nieba, czyli pokaz fajerwerków.

Równolegle na hali MOS o godz. 12.00 przy ul. Piłsudskiego odbędzie się mecz w siatkonogę: piłkarze Sokoła Ostróda kontra siatkarze SMS Ostróda.

Z kolei w Centrum USG Izabella Roszkowska przy ul. Pieniężnego 14/5 w zamian za datek na rzecz WOŚP będzie można wykonać badania USG jamy brzusznej i tarczycy.

W zamian za datek na rzecz WOŚP w sobotę 13 stycznia w godz. 11.30-15.00 oraz w niedzielę 14.01.2018 w godz. 8.00 -15.00 w warsztatach szkolnych ul. Pieniężnego 8, będzie można dokonać dowolnej usługi fryzjerskiej tj.: strzyżenie, modelowanie, upięcia, mycie włosów z masażem skóry głowy, maski regenerujące włosy na ciepło, farbowanie włosów  (z własną farbą). Wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 692096531. Dnia 13.01.2018 sobota  od godz. 9.00-13.00 w SALONIE FRYZJERSKIM „VENUS” Pani Honoraty Banasiuk przy ul. Pauzeńskiej 9a będzie można również wykonać usługi fryzjerskie na rzecz WOŚP. Wcześniejsze zapisy w salonie pod numerem telefonu (89) 896461312, 692096531.

Chętni będą mogli również zwiedzić budynek byłego sądu w Ostródzie ostatni raz przed planowanym remontem, a obecnie siedzibę Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

Cały czas można przeznaczać przedmioty lub usługi na licytacje orkiestrowe. Osoby chętne do przekazania swoich darów proszone są o przynoszenie ich do amfiteatru w Ostródzie (wejście od strony Hotelu Willa Port).

Informacje na temat Finału znajdują się na stronie https://wospostroda.wordpress.com/ oraz https://www.facebook.com/wosp.ostroda/

W ramach ostródzkiego finału tradycyjnie można wylicytować, m.in.:

Dzień z Księdzem Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie. W ramach oferty proponujemy jednodniową wycieczkę śladem mazurskiego ewangelicyzmu.

Patronat mostu nad Drwęcą przy ul. Mickiewicza. O tytuł ten ubiegać się mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Zwycięzca licytacji będzie miał prawo do podania własnego imienia, nazwy firmy czy imienia swojej dziewczyny lub chłopaka. Ta informacja pojawi się na tablicy o max. wielkości 80cmx80cm jako darczyńca mostu.

Innymi przedmiotami wystawionymi na licytację są m.in. tytuł Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej całoroczny karnet na wyciąg nart wodnych, karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, bilety na Festiwal Muzyki Tanecznej, całoroczne bilety do amfiteatru, vouchery na zabiegi kosmetyczne, kolecjęi zabiegi w Hotelu Villa Port. Zapraszamy na stronę: http://aukcje.wosp.org.pl/karta/Sztab-Ostroda

Szczegółowy program WOŚP w Ostródzie przedstawia się następująco:

Sobota 13 stycznia

9.00-13.00 – usługi fryzjerskie – salon Venus, ul. Pauzeńska 9a

11.30-15.00 – usługi fryzjerskie – warsztaty, ul. Pieniężnego

Niedziela 14 stycznia

9.00-15.00 – badania USG – gabinet przy ul. Pieniężnego 14/5

8.00-15.00 - usługi fryzjerskie – warsztaty, ul. Pieniężnego

12.00 – Strefa Rodzinna – galeria amfiteatru

12.00 – początek sztafety WOŚP – amfiteatr

12.00 – mecz w siatko nogę Sokół Ostróda vs. SMS Ostróda – Hala MOS

14.00 – pokazowa kąpiel Ostródzkiego Klubu Morsów Zmarźlak – nabrzeże Jez. Drwęckiego przy amfiteatrze

14.00 – koncerty (LaHaze, Akustik, Nomakeup, Siera&Doman&Emelbeats&Tarapaty, Bevis, Emtes Live Band, DrGree, Chicha, Moskwa) – sala kameralna amfiteatru

14.00 - loteria fantowa, podstawowe badania medyczne (ciśnienie, cukier itp.), zabiegi kosmetyczne, gorąca grochówka, kawa, herbata, napoje, ciasto – korytarze i hol amfiteatru

17.00 – zwiedzanie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przy ul. Olsztyńskiej (były budynek sądu)

21.00 – Światełko do Nieba - pokaz fajerwerków - amfiteatr