Slajd 1
Slajd 2
Slajd 4
Slajd 5


Kompleks sportowo- rekreacyjny

Zlokalizowany przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie z pełnowymiarowym, oświetlonym boiskiem z naturalnej nawierzchni oraz trybunami na blisko 5 000 miejsc.

Na stadionie odbywają się rozgrywki piłkarskie drużyn sportowych z regionu (Sokół Ostróda, Stomil Olsztyn) oraz zgrupowania i mecze towarzyskie drużyn z całej Polski oraz z zagranicy.

Od 2014 roku kompleks sportowy jest areną zmagań turnieju Ostróda Cup, który w 2016 r został uznany za największe wydarzenie w Ostródzie.

W skład kompleksu wchodzi:

- Pełnowymiarowe boisko boczne;

- Budynek boczny z szatniami;

- Korty tenisowe kryte i zadaszone;

- Park Collisa z atrakcjami dla dzieci.


Kompleks lekkoatletyczny

Zlokalizowany przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie. Od wczesnej wiosny 2016 r. trwają intensywne prace mające na celu rozszerzenie funkcjonalności obiektu. Dzięki tej inwestycji w Ostródzie powstaje ogólodostępny nowoczesny obiekt lekoatletyczny.

W skład kompleksu wchodzi:

- boisko z trawy o wymiarach 70 x105 mb;

- bieżnia okrężna 6 torowa o dł. 400 mb (licząc od wewnetrznej krawędzi);

- bieżnia prosta z poliuretanu w kolorze czerwonym- jako przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej o łącznej dł. min. 130 mb;

- rów z wodą z poliuretanu usytuowany po wewnętrznej stronie bieżni;

- skocznia do skoku wwyż z poliuretanu o powierzchni 685 m2. Skocznia usytuowana w szczycie boiska głównego (w zakolu bieżni);

- rzutnia do pchnięcia kulą o powierzchni betonowej. Dojście do rzutni o nawierzchni poliuretanowej;

- skocznia do skoku w dal i trójskoku o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 2,5 m x 58m= 145 m2. Piaskownice (zeskok) o wymiarach 9m x 4m wypełnione piaskiem;

- skocznia o tyczce z nawierzchni poliuretanowej;

- rzutnia dyskiem o powierzchni betonowej. Dojście do rzutni o nawierzchni poliuretanowej;

- rzutnia oszczepemo nawierzchni poliuretanowej.

Zostanie również zakupione wyposażenie i sprzęt do organizacji imprez sportowych zgodnie z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


Tor Pumptrackowy

W Parku Collisa przy ul. 3 maja powstał tor rowerowy i minirampa. Tor o długości powyżej 100 m składa się z ziemnych garbów i profilowanych ramp łukowych na zakrętach. Dodatkowo zaprojektowano minirampe o wymiarach: niższa 90 cm wysokości, 250 cm szerokości oraz 680 cm długości, wyższa o wymiarach takich samych jak niższa, lecz jej wysokość wynosi 1,70 cm.


Wyciąg nart wodnych

Na szereg atrakcji składa się również wyciąg nart wodnych. Liczący 800m, sterowany elektronicznie z brzegu, może jednocześnie obsłużyć do 9 narciarzy. Cieszy się niezwykłym zainteresowaniem, przyciągając rzesze zarówno amatorów, jak również profesjonalistów uprawiających tą niezwykłą i oryginalną dyscyplinę sportów wodnych. W dniach 24-26 sierpnia 2012 roku na torze odbyły się silnie obsadzone Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie. Również w 2013 planowany jest turniej rangi mistrzowskiej.
Wyciąg posiada bogatą infrastrukturę wokół -na brzegu zlokalizowano zaplecze dla narciarzyz przebieralnią, natryskami
i wypożyczalnią sprzętu. Cały czas nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągu czuwa instruktor i ratownik. Popularność wyciągu szacowana jest na kilkadziesiąt tysięcy narciarzy w ciągu sezonu letniego i stale rośnie.


Plaże miejskie

Wpobliżu toru umiejscowiona jest zrewitalizowana plaża miejska z nowymi budynkami socjalno-technicznymi, oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego. Wybudowano również pomosty, dzięki czemu plaża stała się bardziej funkcjonalna i bezpieczna.

W sezonie letnim miejsce rodzinnego wypoczynku oraz błogich kąpieli, zarówno tych wodnych, jak i słonecznych. Sąsiadująca z plażą wypożyczalnia sprzętu wodnego umożliwia aktywny wypoczynek na wodzie, oraz poznanie bogatej fauny i flory Jeziora Drwęckiego z perspektywy roweru wodnego lub kajaka.

Druga plaża, nad Jeziorem Sajmino, jest najczęściej odwiedzanym miejscem w sezonie letnim. Przy odrestaurowanych pomostach zainstalowano zjeżdżalnie, cieszące się ogromną popularnością wśród najmłodszych amatorów kąpieli. Dla nieco starszych przygotowano boiska do siatkówki, na których odbywają się regularne turnieje z nagrodami.


Place zabaw

Zmodernizowanych zostało kilka placów zabaw w mieście. Doposażone obiekty zlokalizowane przy ul. Mickiewicza, Herdera, 21 stycznia i Plebiscytowej służą najmłodszym mieszkańcom miasta, jak i turystom  Wymieniono elemeny małej architektury, a także zakupiono nowe.