Mapa witryny

06 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny

Przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o […]

Przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 ze. zm.).

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Samospisu można dokonać także w Urzędzie Miejskim w Ostródzie (pok. 105) – na specjalnie przygotowanym w tym celu stanowisku, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:

-wywiadu telefonicznego,

-wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. o czym będziemy szczegółowo informować.

Uwaga! Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie na razie nie będą realizowane do odwołania.

Przypominamy także, że w razie wątpliwości tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić na infolinii spisowej pod numerem telefonu 12 279 99 99. O skierowaniu rachmistrzów spisowych do przeprowadzania wywiadów telefonicznych lub bezpośrednich będziemy informować na stronie BIP, profilu miasta na FB oraz w mediach. Prosimy także o śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej spis.gov.pl.