Mapa witryny

23 września 2020

Souvenir Napoleonien z wizytą w Ostródzie

Były ambasador Francji Jean Claude Richard i prezes Stowarzyszenia Souvenir Napoleonien Pan Jean Marc Auger stali na czele delegacji, która 22 września odwiedziła Ostródę i spotkała się zBurmistrzem naszego miasta Zbigniewem Michalakiem. Licząca ponad 40 osób delegacja składała się głównie z członków…

Były ambasador Francji Jean Claude Richard i prezes Stowarzyszenia Souvenir Napoleonien Pan Jean Marc Auger stali na czele delegacji, która 22 września odwiedziła Ostródę i spotkała się z Burmistrzem naszego miasta Zbigniewem Michalakiem. Licząca ponad 40 osób delegacja składała się głównie z członków Stowarzyszenia Souvenir Napoleonien.

 

Część z przybyłych gości przebrana była w stroje z epoki napoleońskiej. Członkowie tej organizacji są również weteranami francuskich jednostek wojskowych. Celem wizyty w Polsce jest odwiedzenie miejsc związanych z Cesarzem Francuzów Napoleonem Bonaparte. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się odegraniem hymnów Francji i Polski oraz złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt Napoleona Bonaparte w naszym mieście. Dalsza część spotkania miała miejsce w muzealnych salach, gdzie goście zapoznali się z historią Ostródy, a w szczególności z pobytem Napoleona Bonaparte w grodzie nad Drwęcą w okresie od 21 lutego do 01 kwietnia 1807r. Podczas rozmów z Burmistrzem Ostródy Zbigniewem Michalakiem zarząd organizacji z Francji zaproponował aby Ostróda otrzymała, jako pierwsza w historii, tytuł tzw. „miasta imperialnego”. Dotychczas tytuł ten przyznawano tylko miastom francuskim związanym z Napoleonem. To wielki zaszczyt, a nawiązanie takiej współpracy wiąże się przede wszystkim z rozszerzeniem oferty turystycznej naszego miasta, związanej z epoką napoleońską.

Fotorelacja ze spotkania na facebook.com/Miasto-Ostróda